İklim ve Hava Durumu

Pattaya İklim ve Hava Durumu
Pattaya'da hava tüm yıl boyunca sıcaktır. Yıl boyunca ortalama sıcaklığı 29 santigrat derece olduğu tahmin edilir. Tayland Körfezi üst kesimlerinde bulunan, yıllık muson yağmurlarını tabidir ve üç mevsim vardır. Serin sezon, sıcak sezon ve yağmurlu sezon.

Serin Sezon : Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat ayları yağışın az ve sıcaklığın daha düşük olduğu aylardır. Bu nedenle tatil için en uygun sezon olarak seçilmektedir.Bu aylarda turistin çok yoğun talebinden dolayı konaklama ve bilet fiyatları diğer aylara göre daha yüksek olabilir.

Sıcak Sezon : Mart, Nisan ve Mayıs sıcak aylar, 35 derecelik yüksek sıcaklık hakimdir, genellikle hoş olmayan deniz meltemi olur ama nem oranı çok yüksektir. Genellikle yağmur Nisan sonu Mayıs ın ortası başlar.

Yağışlı Sezon : Haziran ve Ekim ayları arasında yoğun ama genellikle kısa yağış olarak görülür (sivrisinekler için üreme ve sezonu), Bu sezon turizm açısnda düşük bir sezondur. Nadiren olsa da, bütün gece veya gündüz yağmur olabilir.. Sıcaklıklar gün boyunca düşük 30C dalgalanma; ve gece 25-27C arasında. Barlar ve plajlar daha az kalabalıktır, otel fiyatları diğer sezonlara göre daha düşüktür. Bunun fırsat olduğunu düşünüp gelen binlerce turist bulnmaktadır.