Pattaya Sanctuary of Truth (Doğruluk Tağınağı)

Pattaya The Sanctuary of Truth (Doğruluk Tağınağı)
Doğruluk Tapınağı mimari yapısı ve inşa edilme şekliyle dünya bulunan nadide örnekler arasındadır. Doğruluk Tapınağı, okyanus kıyısında 3200 m2 alana yerleşmiş tamamen ahşap malzemelerin kullanıldığı bir yapıdır. Ahşaplar dışarı oyularak iç içe geçecek şekilde yapılmıştır. Tapınağın yapımında hiçbir şekilde metal malzemeler ve çivi kullanılmamıştır.

Bangkok Antik Kenti (Muang Boran), Erawan Müzesi'nin inşaatını yaptıran iş adamı tarafından inşa edilmiştir. Tapınakta din,felsefe,sanat,kültür bir çok karışımı iç içe barındırmaktadır. Tapınak ve saray karışımı bir işçiliği ve havası vardır. Tapınak sürekli bir inşaat halindedir. Bir türlü bitmemesinin nedeni deniz kıyısında olması ve , okyanus dalgalarının vurduğu ahşap bölümlerin tuzlu sudan yıpranmasıdır.

Oldukça başarılı ve güzel bir estetiğe sahiptir. Ziyaretçilerini kendine hayran bırakan mimari havası vardır. Rehberler eşliğinde Tapınak hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Broşür: "Soğuk Savaş döneminden bugüne kadar, dünya, Batı uygarlığının etkisi altında olmuştur. Savaşlar ve yıkımlar doğal alanları bozmuş ve yaşanmaz hale getirmiştir.İnsanlar acı verici yıkımlar yaşamıştır. İlerleyen yıllarda insanların doğayı kontrol etme düşüncesiyle savaşlar ve ekonomik yağmalamalar ortaya çıkmıştır.

Doğruluk tapınağı din,felsefe,sanat'ın harmanlandığı bir vizyonla oluşturulmuştur. Cennet, Dünya, Baba, Anne, Ay, Güneş ve Yıldızlar: ayrıntılı oymalar ve heykeller etkileyici bir biçimde sunulmuştur. Budist, Hindu, Brahman ve diğer ruhsal ve felsefi unsurları içine almıştır.

Giriş saatleri: 09.00-18.00
Ücreti: 500 baht (15$)
Adresi: 206/2 Moo 5, Soi Naklua 12, Naklua, Bang Lamung District, Chon Buri 20150, Tayland