Şehir İçi Ulaşım

Pattaya Beach otelleri, kulüpleri, barlar ve dükkanlar çoğu birkaç kilometreden biraz daha fazla bir alana yoğunlaşmıştır , bu yüzden yürüyerek araç kullanmamak mümkündür. Ancak, daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzda göreceksiniz ki, düzenli, güvenilir ve uygun fiyatlı ulaşım araçları bulmak kolaydır.

Motosiklet ve Araç Kiralama

Bu şehirde motorsiklet kullanımı Taylant ın diğer şehirlerinde olduğu gibi çok yaygındır. Sizde bu akıma uyup bir motorsiklet kiralayabilirsiniz. Motorsiklet kullanmak için Thai ehliyeti yada bir uluslararası yeterliliği olan bir motorsiklet ehliyetine sahip olmanız zorunludur. Bu ehliyet size kiraladığınızda sorulmayabilir fakat polis tarafından sorulması muhtemeldir. Ayrıca kiraladığınız motoru kullanırken siz ve eğer bir artçı taşıyorsanız kask takılmasıda mecburidir. eğer tecrübeli bir sürücü değilseniz bu şehirde motorsiklet kullanmak çok doğru bir karar olmayacaktır. kazalar çok yaygındır.

Motorsiklet Taksi

Motor taksi Kullanımı hem yerel halk hemde turistler açısından çok yaygındır. Gece gündüz çok kolay bir şekilde sokaklarda giydikleri yelekle oturan yada yolda seyir halinde göreceğiniz her motorsikletli sürücü sizi istediğiniz yere götürebilir. Fiyatları 50 -100 baht arasında değişmektedir. Binmeden önce mutlaka gideceğiniz yeri tarif edip fiyat sormanızı tavsiye ederiz.Songthaew

SongthaewPattaya şehir içi ulaşımda kullanılan en yaygın toplu taşıma aracıdır. Bir kamyonetin kasasına yerleştirilen iki uzun koltuk, güneş ve rüzgardan korunmak için üstünde brandadan ibarettir. Sabit güzergah hattında ilerleyen bu ulaşım araçları şehrin en işlek ve merkezi yerlerine uğramaktadır. Halk arasında baht olarakta adlandırılan bu araçlarda yolculuk yapmak için 50 baht ödemeniz yeterlidir. araçların kullanımı gaet basit ve güvenlidir. İneceğiniz zaman dur butonuna basmanız yeterlidir. 10 yolcu taşıması için tasarlanmıştır. Songthaew güzergah dışı kullanım içinde kiralayabilirsiniz. Bunun için pazarlık etmenizi öneririz.

Taksi

Pattaya içi kısa mesafeler için genellikle taksi kullanılmaz. Fakat ihtiyaç halinde sokaklarda birçok taksi göreceksiniz.Gideceğiniz adresi söyleyip anladığından emin olup pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz. Uzun mesafeler içinde taksi kullanımı mümkündür.Bunun iinde yine pazarlık tavsiye ediyoruz.